Czy inwestowanie kapitału w złoto

Czy inwestowanie kapitału w złoto
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

finanse (8)Czy inwestowanie kapitału w złoto oraz inne metale szlachetne jest jedyną formą inwestycji, jaką należy rozważać w czasach zbliżającej się recesji ekonomicznej? Oczywiście, ogromna większość analityków oraz dziennikarzy ekonomicznych odpowiedziałyby, że tak, jednak wiele przemawia za tym, że omawiany problem jest jednak nieco bardziej skomplikowany, niż może się z pozoru wydawać, i należałoby rozważyć jeszcze inne możliwości.
Jak wiadomo, w czasach kryzusu lub niepewności rejestruje się znaczący odpływ pieniędzy z giełdy oraz funduszy inwestycyjnych. Słusznie uważa się, że inwestycja w akcje to w takich warunkach bardzo duże ryzyko. Jednak niektórzy są w stanie zarobić na akcjach również w trudnych warunkach recesji. Dotyczy to zarówno poszczególnych inwestorów, jak i wyspecjalizowanych funduszy inwestycyjnych. W przypadku tych drugich mówimy tutaj o tak zwanych funduszach absolutnej stopy zwrotu, które, o ile są dobrze kierowane, osiągają zyski dosłownie w każdych warunkach, ponieważ właśnie takie jest ich główne założenie.

Podobne wpisy o gospodarce oraz biznesie:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: , , , , , , , , , ,

Ankieta:

Czy w Piasecznie usługi rachunkowe są na wysokim poziomie i dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Polecamy:

  • Usługi rachunkowe Warszawa

    Księgowy z Warszawy poszukiwany Dobry księgowy to podstawa w każdej firmie. Warto zatrudnić we własnym przedsiębiorstwie osobę, która będzie za to odpowiedzialna i będzie zajmowała się tylko naszą rachunkowością. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że wszystko będzie skrupulatnie dopilnowane. Jednak taki „własny” księgowy to opłacalny etat tylko w przypadku dużych firm. Jeżeli ktoś prowadzi małą…

    Read more
  • Fordanserki

  • Transkrypcje wywiadów IDI

  • Magazyny do wynajęcia Warszawa

  • Ekonomia