Program 500+ a agezekucja komornicza

Program 500+ a agezekucja komornicza
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

finanse (22)Program 500+ od początku budził wiele kontrowersji. Z jednej strony zagorzali przeciwnicy i osoby, które nie miały szansy na skorzystanie z niego. Z drugiej rodziny naprawdę potrzebujące pomocy. Często mające problemy ze spłatą wcześniejszych długów i zobowiązań oraz widmo egzekucji nad głową.

Specjalne rachunki 500+, jakie banki maja prowadzić dla środków z tego programu pomocowego, będą stanowiły wyjście z sytuacji, gdy komornik wobec beneficjenta przeprowadza egzekucję. Z definicji bowiem, pieniądze miały wspierać polskie rodziny a nie stanowić podstawę windykacji. Do tej pory bowiem fundusze na rachunku bankowym traciły tożsamość, co było niezgodne z założeniami programu 500+.

Istnieje jednak ryzyko, że nieuczciwi dłużnicy będą świadomie wykorzystywali te konta do ukrywania swoich wszystkich finansów przed egzekucją, dlatego wskazane jest wdrożenie przez banki mechanizmu, uniemożliwiającego wykorzystywanie tych specjalnych rachunków do innych celów, niż obsługa środków z programu 500+.

Podobne wpisy o gospodarce oraz biznesie:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, osb stopfire, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, fluorokrzemian glinu, docieplenie granulatem Radom, Vademecum elektryka SEP, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, Wiedzopedia, standy eliptyczne cena druku, orienteering miejski na imprezę integracyjną, Szamba Betonowe Brzozów

Ankieta:

Czy w Piasecznie usługi rachunkowe są na wysokim poziomie i dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Polecamy: