Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy

Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy (5)Mamy wakacje, a więc czas gdy wielu z nas wyjedzie za granicę by dorobić trochę grosza. Dzięki temu niejeden student lub uczeń zarobi sobie na swój pierwszy samochód, lub po prostu na opłacenie czesnego w nowym roku akademickim, albo jedno i drugie. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, aby nie wpaść w tak zwaną pułapkę podatkową.

Dochód osiągnięty za granicą również podlega opodatkowaniu. Czasem podatek zostaje odprowadzony i rozliczony przez naszego zagranicznego pracodawcę. Wtedy jesteśmy w najlepszej sytuacji, ponieważ na ogół nie musimy nic robić. Jeśli jednak tak się nie stanie, musimy sami zadbać o rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy.

Podatek, mimo że trafia do budżetu kraju w którym pracowaliśmy, wciąż musimy uwzględnić w naszym rozliczeniu podatkowym w Polsce. Robimy to poprzez złożenie odpowiedniego zeznania podatkowego do urzędu skarbowego właściwego dla naszego miejsca zamieszkania. Nierozliczenie podatku może narazić nas na duże kary pieniężne, które mogą zniweczyć cały nasz zarobek.

Podobne wpisy o gospodarce oraz biznesie:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: certyfikat flange fitter, Szamba Betonowe Piaseczno, onlynails cennik, docieplenie granulatem Radom, etykiety inspekcyjne z datą, wałki pa66, balayage kraków, kawitacja kielce, endoskop laryngologiczny sinutronic, Szamba Betonowe Lesko, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie

Ankieta:

Czy w Piasecznie usługi rachunkowe są na wysokim poziomie i dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Polecamy:

  • Elektroniczny obieg faktur

    Zmniejszanie kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa to, oprócz wykonywania swojej podstawowej działalności, jedno z ważniejszych zadań kadry zarządzającej. Aby tego dokonać można stosować wiele różnych rozwiązań takich jak cięcia personalne, optymalizacja produkcji itd. Istnieje również inny, bardzo skuteczny, jednak ciągle mało rozpowszechniony sposób na zmniejszenie kosztów działalności firmy. Jest nim wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów w przedsiębiorstwie. Żeby…

    Read more
  • Sklep w sieci

  • Kredyt pozabankowy

  • Usługi księgowe Wrocław

  • Usługi rachunkowe Piaseczno